Сурогатне материнство: за і проти

Вже довгий час точаться жваві дискусії на рахунок сурматеринства. Ця технологія має як затятих шанувальників, так і людей, які категорично проти даної процедури. Досить складно об’єктивно сказати яка сторона права, перш за все потрібно детально вивчити всі матеріали і інформацію, адже багато хто боїться і не схвалює того, чого не розуміє.

Незважаючи на всі плюси сурогатного материнства, є як його прихильники, так і запеклі противники.

Мінуси сурогатного материнства:

  1. Розставання з малюком може бути значною емоційною травмою для сурмами. Власне тому в клініках репродуктології функціонують грамотні фахівці з психології, покликані допомогти їм впоратися з цим питанням.
  2. Значна частина суспільства аналізує це як експлуатацію дівчат, незважаючи на те, що сурмами стають абсолютно добровільно, розуміючи всі ризики і складнощі.
  3. З точки зору радикально налаштованих людей, цей процес прирівнює дітей до товару, що можливо купити за аналогічною вартістю.

Всі дані мінуси, в основному, зачіпають соціальні погляди з приводу сурогатного материнства. Але ті безплідні пари, які стикалися з тривалим лікуванням і потребою звернутися до пропозицій гестаційного кур’єра, прекрасно розуміють, що малюк – не продукт. Це – результат любові, а крім того тривалих безрезультатних спроб обзавестися дитиною самостійно. І до сурогатного материнства вдаються як до крайнього заходу, а гестаційний кур’єр для подібних сімейств – це справжній посланець, що подарував диво.

Основні труднощі такого роду операції – це загроза того, що сурмама дуже проникнеться до малюка. І саме внаслідок цього, сурогатним мамам навіть не демонструють народженого малюка, щоб виключити серйозний стрес, адже материнський інстинкт пробуджується тоді, коли мама бере дитину на руки.

Окремо потрібно сказати щодо впливу церкви та віри. Для безлічі людей слова священнослужителя означають багато. А храм не підтримує сурматеринство.

Основні аргументи за сурматеринство

Прихильники застосування сурогатного материнства, безумовно, дивляться на дану практику абсолютно по-іншому. Вони вказують на те, що для сім’ї, що є бездітною через нездатність дружини завагітніти або виносити дитину, це єдиний метод мати дитя, що буде на генному рівні “своїм” для чоловіка. Вони помічають, крім того, подібний процес, що дозволяє привести на світ бажану дитину, по суті процесу не так вже й різниться від усиновлення.

За їх судженнями, це не отоварювання дітонародження, а гуманний вчинок любові і партнерства. Цей акт пов’язаний, безумовно, з можливими загрозами для сурогатної мами, проте вона може їх оцінити і в силах усвідомлено піти на ризик. Подібним чином, рішення про підписання договору не стане для неї більш небезпечним, ніж для багатьох інших дівчат, які обирають собі не зовсім безпечні заняття.

Прихильники сурматеринства не рахують його формою експлуатації дівчат; вони заявляють, то що дівчина, з власної волі вирішила бути сурогатною мамою, отримує за виконання даної ролі достатню матеріальну компенсацію, а крім того, моральне задоволення від принесеної оточенню вигоди.

Це – остання надія на малюка у абсолютно безплідних пар, і чудово, що нинішня медицина здатна на подібні дивовижні речі. Особливо це відноситься до тих дівчат, що не можуть виносити дітей через серйозні небезпеки для життя або здоров’я (наприклад, якщо у біо мами захворювання серця). Саме це перекреслює всі надумані мінуси замісного материнства. Адже найголовніше – що сурмами приносять нове життя тоді, коли шансів на це не залишається.

Незважаючи на присутність суперечливих суджень з приводу сурматеринства, ця методика буде стрімко вдосконалюватися і далі. Основною причиною цього є те, що, незважаючи на дорожнечу і труднощі з моральною і юридичною стороною, воно залишається потрібним. Для безлічі безплідних пар поява на генному рівні свого дитяти, нехай і виношеного іншою дівчиною, вважається більш бажаним, ніж усиновлення абсолютно сторонньої дитини.

Проблеми соціального визнання сурогатного материнства є вкрай важливими. Соціум зберігає за собою можливість критикувати або схвалювати такого роду інститут. Однак неможливо випускати з виду і специфіку сурматеринства – сімейні секрети і особистісний характер операції. У зв’язку з цим сурматеринство, безперечно, має бути і використовуватися, так як воно викликано вирішувати одне з найбільш значущих труднощів – появу в сім’ях дітей.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+