Що приховують оголошення про сурогатне материнство?

Читать на русском: Что в себе таят объявления о суррогатном материнстве?

Оголошення про сурогатне материнство – не рідкість, їх можна побачити не тільки в інтернеті, але і в газетах, транспорті, на вулиці. Популярність подібних послуг в Україні зростає, так як наша країна – одна з небагатьох, де гестаційне сурогатне материнство дозволено законом.

Доступність таких послуг стала серйозною проблемою на думку юристів, так як не всі кандидатки в сурмами і подружні пари готові дотримуватися умов програми. Є люди, які нечесним шляхом хочуть на цьому просто заробити.

Які ж підводні камені приховують подібні оголошення і як убезпечити себе від шахраїв?

Договір – захист ваших прав

Українське законодавство підтримує сурогатне материнство, контролює якість медичних послуг і захищає право сім’ї мати рідну дитину. Основний документ, який гарантує захист прав сторін, – це договір. Контракт укладається перед процедурою штучного запліднення.

У документі прописуються всі права і обов’язки сторін, розмір і графік виплат, порядок дій в разі форс-мажорних ситуацій і ступінь відповідальності при порушенні умов договору. Якщо ви хочете стати сурмамою, звертайтеся в агентства сурогатного материнства.

Ні в якому разі не дзвоніть по приватних оголошеннях. У кращому випадку ви просто витратите час даремно. У гіршому це може бути підірване фізичне і психічне здоров’я.

Якісні послуги, медичний та юридичний супровід, страхування життя, конфіденційність вам може гарантувати тільки агентство, яке працює за контрактом.

оголошення про сурогатне материнство

На що звернути увагу сурмамі?

На етапі вибору агентства уважно вивчіть їх договір, зверніть увагу на наступні моменти:

  • У якій клініці проводиться медичне обстеження і процедури, яка медична підтримка і супровід передбачено для сурмами.
  • Розмір фінансової винагороди, графік і суми щомісячних виплат, доплати в разі кесаревого розтину, багатоплідної вагітності, повторної участі в програмі.
  • Які права і обов’язки мають сторони, яку відповідальність несуть сторони в разі порушення умов договору.
  • Чи надається сурмамі житло в разі потреби. Зазвичай на 5-6 місяці вагітності жінці орендують квартиру в Києві, де вона проживає до моменту пологів. Це необхідно, якщо сурмама бажає приховати вагітність від оточуючих.
  • Чи оплачує агентство послуги няні для дитини.
  • Чи оформлюється страхування життя.
  • Чи проводиться повторне обстеження після пологів.

Важливо: всі медичні, юридичні, організаційні послуги оплачує сімейна пара через агентство, сурогатна мама нічого не платить.

Як не стати жертвою шахраїв?

Запам’ятайте: ніяких усних домовленостей в цій сфері бути не може. Всі медичні, юридичні, організаційні моменти докладно прописуються в договорі. Якщо вам пропонують співпрацю без підписання контракту, аргументуючи це гідною оплатою, не погоджуйтеся.

Пам’ятайте, що шахраї зустрічаються як з боку кандидаток в сурмами, так і з боку «замовників». Єдиний спосіб убезпечити себе – працювати через перевірені агентства, де всі юридичні питання будуть вирішуватися відповідно до законодавства України.

Такі організації беруть на себе відповідальність за здоров’я сурогатної матері, забезпечують їй психологічну, фінансову, медичну, юридичну підтримку від початку до кінця програми.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+