Чи може сурогатна мама розраховувати на декретну відпустку?

Читать на русском: Может ли суррогатная мама рассчитывать на декретный отпуск?

Кожній жінці, будучи вагітною на пізніх термінах, стає важко працювати, тому, законодавство України подбало про вагітних і пропонує їм декретну відпустку.

Декретна відпустка для сурогатних мам нічим не відрізняється від декрету інших жінок. У разі, якщо сурмама працює, їй забезпечується стандартний дородовий лікарняний лист. Що це таке? Лікарняний лист – так звана декретна відпустка, яка видається для догляду за дитиною (її виношування, збереження в утробі і відновлення після пологів).

Коли можна законно йти в “заслужену” відпустку?

Якщо майбутня мама працевлаштована офіційно, то за законодавством роботодавець не має права змусити працювати вагітну жінку довше, ніж передбачалося терміну, який обумовлений в офіційних документах. Від жінки потрібно тільки заяву на відпустку і довідка про непрацездатність.

Щоб вийти в декретну відпустку, перше, що потрібно зробити сурмамі – стати на облік в перші 30 днів вагітності в жіночій консультації, після чого, вони зобов’язані видати вам лікарняний лист.

Перша відпустка починається за 70 днів до пологів (приблизно 30-й тиждень). При вагітності двійні термін бюлетеня починається не за 70 днів, а раніше. Передбачувану дату пологів визначає гінеколог, після чого він видає довідку в якій вказано вашу декретну відпустку. У разі, якщо при пологах знадобилася операція кесаревого розтину, лікар може ще додати дні непрацездатності, близько 10-14 днів на відновлення організму жінки. Так що чесно і законно ви зможете цей період не працювати.

Ще одним важливим пунктом є те, що тривалість декретної відпустки у сурогатної мами закінчується тоді, коли новонароджений малюк законно стане дитиною для біологічного подружжя.

Що вас може чекати на третьому триместрі вагітності?

Незважаючи на всі незручності, 3 триместр вагітності повинен проходити для вас “в очікуванні дива”. У цей період зміни видно вже неозброєним оком:

  • Живіт. На 3 триместрі живіт значно збільшиться, так що приховати вагітність не вдасться.
  • Хода. У вас злегка зміниться крок, він буде спокійним, трішки з погойдуванням.
  • Вага. Не варто переживати, що ви набрали кілька кілограм. Потрібно розуміти, що разом з вами зростає і малюк.

Центр сурогатного материнства “Я Мама” підтримає вас на всіх етапах програми і надасть вам консультацію від найкращих фахівців!

Якщо у вас є бажання стати сурогатною мамою, ви можете записатися в наш центр на консультацію заповнивши форму на сайті або ж зателефонувати нам по телефону.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+