Сурогатне материнство в Україні є абсолютно законним і регулюється чинним Сімейним кодексом України та рядом інших нормативних актів.

Отже, якщо ви зараз на нашому сайті і читаєте розділ “сурогатна мама” – вас вже цікавить ця інформація, а значить, десь підсвідомо ви хочете стати сурмами. Будемо раді допомогти вам дізнатися про всі нюанси і найменших тонкощах про те, хто така сурогатна мама, як нею стати і головне – чи законно це?

Хто така сурогатна мати?

Сурогатна мама – це жінка, яка погодилася виносити дитину для сім’ї, яка не може за медичними показаннями стати батьками самостійно і змушені вдатися до її допомоги.

Центр сурогатного материнства “Я Мама” пред’являє до кандидаток на роль сурогатних мам наступні вимоги:

  • Вам повинно бути від 19 до 37 років.
  • Повинні мати відповідне фізичне, психічне і репродуктивне здоров’я.
  • Наявність як мінімум одного здорову дитину.
  • У разі, якщо ви перебуваєте в шлюбі, ви повинні надати заяву від чоловіка, в якому йдеться про те, що чоловік дає дозвіл на участь у програмі.

Сурогатна мати в Україні

Варто відзначити те, що послуги сурогатної мами є законними на всій території України. Сурогатною мамою називають жінок, які добровільно погоджуються виносити дитину і передати її згідно з умовами договору біологічному подружжю.

У статті 48 «Про основи законодавства про охорону здоров’я в Україні» йдеться про те, що все застосування штучного запліднення та імплантації ембріонів здійснюються відповідно до умов і порядку, встановленого Міністерством охорони здоров’я України.

Необхідно особливо підкреслити те, що сурмама не має відношення до дитини. По праву, при народженні дитина є юридично і генетично рідною біологічним батькам.