Сурогатне материнство в Україні є абсолютно законним і регулюється чинним Сімейним кодексом України та рядом інших нормативних актів.
Якщо ви завітали на наш сайт в розділ “сурогатна мама”, вас вже цікавить ця інформація, і, можливо, десь підсвідомо ви хочете стати сурмамою.
Будемо раді допомогти знайти відповіді на питання про те, хто така сурмама, які вимоги до сурмами, як нею стати і головне – чи законно це?
Хто така сурогатна мати?
Сурогатна мама – це жінка, яка погодилася виносити дитину для бездітної сім’ї. Такі подружні пари не можуть стати батьками за медичними показаннями.
Центр сурогатного материнства “Я Мама” пред’являє наступні вимоги до кандидаток на роль сурогатних матерів:
- Вік від 19 до 36 років.
- Відповідне фізичне, психічне і репродуктивне здоров’я.
- Мінімум одна здорова рідна дитина.
- Жінкам, які перебувають у шлюбі, необхідний письмовий нотаріально засвідчений дозвіл від чоловіка.
Сурогатна мати в Україні
Сурогатною мамою називають жінку, котра добровільно погоджується виносити дитину і передати її згідно з умовами договору біологічним батькам. Послуги сурогатної мами є законними на всій території України. Всі умови участі в програмі та розмір виплат прописуються в договорі, котрий жінка і подружня пара підписують перед процедурою штучного запліднення.
У статті 48 «Про основи законодавства про охорону здоров’я в Україні» йдеться про те, що використання штучного запліднення та імплантації ембріонів здійснюється відповідно до умов і порядку, встановленого Міністерством охорони здоров’я України.
Сурмама не має ніякого генетичного зв’язку з дитиною, новонароджений юридично і генетично рідний біологічним батькам.